Sözleşmeler

İade ve Değişim Koşulları*İADE ETMEK İSTEDİĞİNİZ ÜRÜNÜ LÜTFEN EMAIL İLE TARAFIMIZA BİLDİRİNİZ .


*İADE ÜRÜNLERİNİZ FATURANIN ASLI İLE BERABER AŞAĞIDAKİ ADRESE YURTİÇİ KARGO İLE GÖNDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.


PEMBECİDA TİCARET

YURTİÇİ KARGO AKATLAR ŞUBESİ


BASKA KARGO FİRMASI İLE GÖNDERDİĞİNİZ İADE KARGOLARI TESLİM ALINMAYACAKTIR.

TESLİM ALDIGINIZ KARGOLARINIZI LÜTFEN KURYENİN YANINDA ACIP KONTROL EDİNİZ, EGER HASARLI BİR ÜRÜN VAR İSE KURYE'YE TUTANAK TUTTURUNUZ , AKSİ HALDE TUTANAK OLMADAN HASARLI ÜRÜN İADESİ TARAFIMIZCA KABUL EDİLMEMEKTEDİR.


Ürünün size hasarlı ulaşması durumunda iadeye ait kargo ücretini satıcı öder.

Ürünü beğenmeme veya değiştirme durumu ile ilgili olan iade kargo ücretini alıcı öder.


E-Ticaret sitemiz üzerinden gerçekleştirdiğiniz alışveriş hizmetine ilişkin haklarınız Mesafeli Satış Sözleşmesi ile koruma altına alınmıştır.


ALICI, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. İade hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya email veya telefon ile bildirimde bulunulması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.


İade edilen ürün ile birlikte gönderilen Hediye Ürün ve Hizmetlerinde ürün ile birlikte iadesi zorunludur. İadesi yapılmayan ürün ve hizmetlerin bedeli ALICI’ya yapılacak iade tutarından tahsil edildikten sonra kalan tutar ürün bedeli olarak iade edilir.

TC No:

Kurumsal Fatura ile ürün teslim alan kurum ve kuruluşlar iade göndermek istedikleri ürün ile birlikte iade faturası keserek göndermek zorundadırlar. İade faturası gelmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmeyerek ALICI’ya ihbar yapılmaksızın geri gönderilir.


İade edilemeyecek ürünler:


Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.)

-Her türlü yazılım ve programlar

-DVD, VCD, CD ve kasetler

-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

-Hür türlü kozmetik ürünleri

-Telefon kontör siparişleri

-Bozulabilir Gıda ürünleri (Sebze, Meyve vb )


Değişim:

Değişim için öngörülen yasal süre 3 gündür. Alıcı ürünü kullanmama ve yıkamama şartıyla 3 günlük süre içinde faturasıyla beraber kargo ücretini karşılayarak Satıcıya değiştirmesi için gönderebilir.Aynı Gün Kargo